Консультанти онлайн:
ПН - ПТ: з 8:00 до 18:00
Замовити дзвінок
Категорії

Як відвернути трагедію. БЕЗПЕКА ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОБЛАДНАННЯ

БЕЗПЕКА ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОБЛАДНАННЯ

Тиждень тому всю Україну шокували звістки про пригоди на атракціонах у Луганську та Харкові. У черговий раз безневинні громадяни стали жертвами несправності техніки.

Жертвами несправності чи чиєїсь недбалості і халатності?

Такі випадки трапляються з року в рік, і кількість їх не зменшується: ще живі спогади про трагічні події, що сталися на шахті ім. Засядька, про вибух багатоповерхівки у Дніпропетровську та ще багато жахливих аварій. Можливо у будівництві, залізничному транспорті, газозабезпеченні, машинобудівній та ін. галузях нещасні випадки не такі резонансні, на перший погляд, але статистика смертельного травматизму жахає своїми цифрами. У чому ж справа?

Останнім часом в Україні виникло дуже багато суб’єктів підприємницької діяльності з різними формами власності, і при становленні цих підприємств роботодавець найчастіше не приділяв і не приділяє необхідної уваги питанням охорони праці і навколишнього середовища. Сучасна державна політика покладає повну відповідальність за створення безпечних умов праці та використання обладнання на роботодавця. При цьому вона встановлює єдині вимоги і норми з охорони праці для всіх підприємств, закладів, організацій і фірм, незалежно від видів діяльності, обсягів виробництва, форм власності та будь-яких інших умов.

Норми охорони праці: як досягти їх дотримання?

Практичне (а не формальне!) дотримання і виконання вимог, що описані в документі „Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки. НПАОП 92.7-1.01-06”  могли б дійсно завадити вищезгаданим подіям. Але на даний момент існує велика кількість нормативних документів України з кожної промислової галузі, тому службам охорони праці доводиться самостійно займатися пошуком, зібранням і обробкою величезних масивів інформації.

Із прагненням полегшити цю роботу вже більше 15 років працює видавництво „ФОРТ” (Харків), яке зарекомендувало себе як надійний, оперативний постачальник літератури для підприємств. З метою допомогти працівникам упоратися з непростою задачею – пошуком інформації, „ФОРТ” видає „Зведені періодичність та обсяг оглядів, випробувань і вимірювань при кожному виді ремонту електрообладнання, періодичність випробувань електрозахисних засобів, перевірки кранів, ліфтів, технічного обслуговування інструменту та пристроїв, що застосовуються під час ремонтів та експлуатації електрообладнання” Бедерака Я.С. Інформація, що міститься в книзі, є корисною для осіб, відповідальних за електрогосподарство підприємств та структурних підрозділів, адже усі вимоги зібрані в одну збірку, наведено обсяг оглядів та випробувань при кожному виді ремонту.

З метою роз’яснення вимог безпечної експлуатації електроустановок був виданий „Посібник для працівників, які організовують або виконують роботи в електроустановках”, що є корисним для посадових осіб, які контролюють вимоги безпеки керівників і спеціалістів, служби охорони праці на підприємстві, а також майстрів, електромонтерів та інших працівників енергокомпаній, електростанцій та електромереж.

Очевидно, що злагоджена, добре організована служба охорони праці на підприємстві є надійним тилом будь-якого виробничого процесу, що стосується не лише великих підприємств, а й у першу чергу підприємств-початківців. Усвідомлюючи це, працівники видавництва „ФОРТ” видали посібник „Настольная книга работодателя. Руководство по охране труда”, який став справжнім порятунком і корисним помічником для великої кількості керівників підприємств з усієї України. Та за умов, коли трагедію вже не відвернути, у нагоді обов’язково стане видання „Перша медична допомога у надзвичайних ситуаціях”, що рекомендовано МНС України для проведення навчання з медичної підготовки рятувальників та інших фахівців, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і не мають медичної освіти.

Піклуючись про безпеку праці на українських підприємствах, „ФОРТ” прагне не лише займатися виданням літератури, а й пропонує своїм клієнтам послуги з забезпечення служби охорони праці відповідними матеріалами та інформацією з метою поліпшити умови навчального й трудового процесів:

  • здійснює кваліфіковану підборку документів, що є необхідними для коректної роботи служби охорони праці;
  • забезпечує підприємства нормативно-технічною літературою з пожежної безпеки, цивільної оборони, санітарними нормами, нормативами праці, навчальною літературою, літературою з питань будівництва;
  • оформлює куточки наочної агітації як стандартні, так і за індивідуальними замовленнями;
  • виконує дизайн і виробництво стендів, плакатів, знаків безпеки;
  • забезпечує підготовку до друку і друкування у будь-якій кількості каталогів, проспектів, листівок, бланків, журналів, методичок та інших внутрішніх документів і рекламних матеріалів підприємств та організацій;
  • організує для своїх клієнтів індивідуальні консультації експерта з охорони праці ;
  • співпрацює з найкрупнішими учбово-курсовими центрами і надає клієнтам інформацію про їх послуги;
  • забезпечує співробітництво з авторами та виконання повного циклу робіт з видання книг і брошур з охорони праці та інших тем.

Журнал «ЕлектроТЕМА» №9 (137) 13 – 26 травня 2008 року.

( 58 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Залишити відгук
Ім'я*
Email
Введіть коментар*